Wózki serii EK-X

2010-02-04

Firma STILL wprowadziła do swojej oferty wózki do komisjonowania pionowego EK-X. Nowy model zastąpił dotychczasową wycofywaną już serię EK 10.

Nowość w ofercie STILL
Wózek EK-X jest stworzony z myślą o magazynach o ograniczonej wielkości. Jest dynamiczny i precyzyjny w sterowaniu, niezależnie od obciążenia. Doskonale sprawdza się również w handlu, produkcji i logistyce. Wózki do komisjonowania pionowego odgrywają kluczową rolę przy szybkim pobieraniu poszczególnych produktów i umieszczaniu ich na paletach przygotowanych do transportu.

Dostosowane dokładnie do potrzeb Klienta
Wózki serii EK-X są zbudowane modułowo, co umożliwia dostosowanie tych urządzeń do indywidualnych potrzeb klienta. Istnieje na przykład możliwość zmiany rozmiarów i wydajności wózka stosownie do wielkości magazynu. Dopasować można następujące elementy: moc silnika podnoszącego, rozmiary kabiny, szerokość podwozia, wysokość dachu, maszty (pojedyncze lub teleskopowe) oraz pojemność akumulatora. W ofercie STILL znajduje się szeroka gama wyposażenia dodatkowego np. specjalna wersja dla chłodni czy wersja antystatyczna. Dostępne są także różne opcje elementów systemowych, w tym różne sposoby kontroli dostępu (kluczyk, system kodu PIN lub system FleetManager z kartami), system zarządzania przepływem materiałów STILL z terminalem danych, skaner i drukarka, mechanizm automatycznego hamowania na końcu korytarza oraz mechanizm automatycznego wykrywania korytarzy. Opcjonalny STILL Online-X-Module umożliwia szybką i wydajną diagnostykę lub obsługę przez serwis, dzięki czemu można znacznie uprościć serwisowanie wózka EK-X i obniżyć koszty jego obsługi.

Parametry
Wózek EK-X jest dostępny w wersjach z maksymalnym udźwigiem do 1000 kg. Seria jest wyposażona w system OPTISPEED, zapewniający bezpieczne manewrowanie przy wszystkich wysokościach podnośnika (do 6,65 m). Wszystkie elementy sterujące rozmieszczono w przejrzysty i logiczny sposób, co zapewnia ich intuicyjną obsługę. W pełni elektryczne sterowanie umożliwia dokładne umieszczenie wózka w pozycji koniecznej do pobrania towaru lub palety. Dzięki krótkiej zabudowie podestu roboczego, operator może ustawić się bliżej palety, co zapewnia wygodniejszą pozycję przy zbieraniu towaru, a tym samym zwiększa wydajność pracy. Stanowisko operatora jest obszerne i wygodne. W kokpicie zastosowano nowoczesne czujniki wymuszające obsługę dwoma rękami. Specjalna mata podłogowa minimalizuje drgania, przez co zmniejsza obciążenia kręgosłupa kierowcy. W celu poprawy wygody pracy, w przestrzeni roboczej zamontowano duże schowki i uchwyt na butelkę.

Szybkość i bezpieczeństwo: technologia OPTISPEED firmy STILL
Również w wózkach EK-X firma STILL stosuje przyszłościową technologię sterowania OPTISPEED. Jest to inteligentny program pozwalający automatycznie regulować prędkość jazdy w zależności od aktualnej wysokości podnośnika. Opcjonalnie wózek można wyposażyć w regulację prędkości w zależności od kąta skrętu kół. Technologia OPTISPEED nie tylko chroni operatora, ale także przyspiesza szybkość poruszania się wózka po korytarzach. Dzięki temu znacznie szybsza jest realizacja zamówień, a wydajność pracy w magazynie wyraźnie wzrasta.

Gotowość do eksploatacji w logistyce wewnątrzzakładowej

Wydajny, bezobsługowy napęd o napięciu 24 V na prąd zmienny, gwarantuje wysoką wydajność i ciągłą gotowość do eksploatacji. Wykonane z odpornej stali podwozia wózków EK-X, dostępne są w dwóch szerokościach, dzięki czemu węższe podwozie (790 mm) można wykorzystywać w mniejszych magazynach. Akumulator może mieć maksymalną pojemność 930 Ah. Model ten zalecany jest przy pracy wielozmianowej. Bateria wymieniana jest za pomocą dźwigu lub z dowolnej strony przy użyciu stołu rolkowego. Niezużywający się system hamowania z mechanizmem odzyskiwania energii zmniejsza pobór mocy, a podwojony dwukanałowy system sterowania zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

O STILL
Firma STILL jest liderem wśród dostawców inteligentnych systemów sterowania logistyką wewnętrzną. STILL oferuje swoim klientom m.in. wózki widłowe, podnośniki paletowe, rozwiniętą sieć serwisową, rozwiązania software, usługi finansowe oraz dodatkowe rozwiązania systemowe z zakresu logistyki wewnątrzzakładowej. www.still.pl.

Nowości

2012-01-13 10:18:11 | Komentarze: 0

Ogień im nie straszny – produkty ogniochronne Fire firmy Den Braven

Odpowiednie zabezpieczenie i uszczelnienie pieca lub kominka jest sprawą niezwykle istotną. W końcu nieprawidłowo dobrane materiały, nieprzystosowane do wysokich temperatur panujących w tych miejscach mogą nie tylko nie spełnić swojej roli, ale wręcz stać się źródłem pożaru. Linia Fire firmy Den Braven to kompleksowa rodzina produktów o podwyższonej odporności na ogień, dzięki której wykonamy uszczelnienia nawet tam, gdzie zawiodą nas tradycyjne rozwiązania.

Łazienka pełna kolorów – elastyczne fugi Spectrum-Fill firmy Den Braven

Jak skutecznie uszczelnić dach

Uszczelnienie pewne, choć niewidoczne - Uni-Fix Clear firmy Den Braven

Uniwersalny oryginał - Uni-Fix Original firmy Den Braven

Uni-Fix Max firmy Den Braven – siłacz wśród klejów

Nowość w ociepleniach – BOLIX HD

NOWOŚĆ: Extra biały silikon sanitarny – lśniąca biel fugi

360 stopni swobody – Aplikator 360 firmy Den Braven

Nowa linia klejów do płytek Knauf Bauprodukte – Szczyt jakości w klejeniu płytek