UZIN poszerza gamę produktów ekologicznych Ökoline

2013-06-10

Firma UZIN, producent chemii do montażu i eksploatacji podłóg, poszerza rodzinę ekologicznych preparatów Ökoline o nową wersję uniwersalnego kleju do wykładzin tekstylnych - UZIN UZ 57 NEW. Produkt ten nie tylko posiada najniższy możliwy poziom emisyjności EMICODE EC PLUS, ale wyróżniony został także znakiem „Błękitny Anioł”. Pomimo podniesienia jakości kleju UZIN UZ 57 NEW, jego cena nie ulega zmianie.

Koncern UZIN Utz AG od lat wspiera działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzkiego. Świadczą o tym liczne certyfikaty oraz odznaczenia, które regularnie zdobywają produkty tej firmy. Przykładem całej linii ekologicznych preparatów jest rodzina UZIN Ökoline. Istnieje ona od początku lat 90-tych i skupia klasyczne produkty firmy o najniższej emisyjności EMICODE EC 1 i EMICODE EC 1PLUS. Firma UZIN jako pierwsza w Polsce otrzymała także oznakowanie Der Blue Engel, czyli „Błękitny anioł”. Jest to najstarszy atest ekologiczny w Europie. Stanowi wyróżnienie dla tych produktów, które są szczególnie przyjazne dla środowiska i wolne od rozpuszczalników.

Znak „Błękitny anioł” widnieje także na najnowszym opakowaniu uniwersalnego kleju do wykładzin tekstylnych UZIN UZ 57 NEW. Jest to bardzo niskoemisyjny klej dyspersyjny, który ma charakterystyczną nitkowata spoinę. Klej ten silnie przywiera do powierzchni, bardzo mocno łącząc wykładzinę z posadzką. Charakteryzuje go także bardzo duża wytrzymałość końcowa. UZIN UZ 57 NEW jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu, nadaje się bowiem do przyklejania prawie wszystkich rodzajów wykładzin tekstylnych. Łatwo rozprowadza się po podłożu i nie zawiera rozpuszczalników. Produkt ten posiada najniższy możliwy poziom emisyjności EMICODE EC PLUS, gwarantujący zachowanie w pomieszczeniach czystego i wolnego od substancji lotnych powierza. Od maja tego roku występuje tylko w opakowaniach 14-kilogramowych.

UZIN UZ 57 NEW to już kolejny produkt firmy UZIN, który wyróżnia się na rynku bardzo niską emisyjnością. Producent pokazuje w ten sposób, że środowisko naturalne nie jest mu obojętne. Jednym z dowodów na to może być także fakt, że od 2011 firma sukcesywnie wycofuje z obiegu produkty rozpuszczalnikowe.

Parametry techniczne UZIN UZ 57 NEW:
- Łatwo rozprowadza się na podłożu
- Bezwonny
- Tworzy charakterystyczną, nitkowatą spoinę klejową
- Wysoka wytrzymałość początkowa i końcowa
- Do stosowania wewnątrz pomieszczeń
- Nie zawiera rozpuszczalników
- Bardzo niska emisyjność EMICODE EC PLUS
- Atest „Błękitny Anioł”


Informacje o firmie:
Koncern UZIN Utz AG istnieje na rynku od 1911 roku. Z niewielkiej rodzinnej firmy przekształcił się grupę, która notowana jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jej skład wchodzi wiele marek. Na polskim rynku funkcjonują: UZIN – sprawdzony producent chemii do montażu i eksploatacji podłóg, który posiada w swojej ofercie kleje i materiały do wykonywania podłoży gwarantujące bezpieczeństwo realizacji. Marką Pallmann sygnowane są najwyższej jakości lakiery i oleje do zabezpieczania podłóg drewnianych. Narzędzia i maszyny dla instalatorów podłóg sprzedawane opracowywane i produkowane są pod marką WOLFF. Produkty marki RZ to środki do profesjonalnego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów podłóg. Najnowszą inwestycją koncernu jest marka Arturo Flooring, która oferuje designerskie posadzki żywiczne. Sprawdzają się one doskonale zarówno w przestrzeni użytkowej, jak i we wnętrzach prywatnych. Bezpieczeństwo użytkowników, ochrona środowiska, wysoka jakość produktów oraz kompetencja pracowników stały się fundamentami, na których wyrósł sukces grupy UZIN.

Źródło: Blue Ocean