Statuetki Top Builder – Selena SA nagrodzona trzykrotnie

2010-12-13

Wyróżnienia przyznawane za najciekawsze rozwiązania w budownictwie w tym roku zostały rozdane po raz trzeci. Przy tegorocznym rozstrzygnięciu Kapituła Konkursu kierowała się głównymi aspektami współczesnego budownictwa: komfortem, energooszczędnością i dbałością o środowisko.

Uroczysta Gala odbyła się 2 grudnia w warszawskim Pałacu Lubomirskich, w głównej siedzibie Business Center Club. Selena SA otrzymała statuetki aż za trzy produkty: Masę asfaltowo-kauczukową do przyklejania styropianu i hydroizolacji Abizol ST Tytan Professional, System izolacji przeciwwodnej Tytan Professional do podpłytkowego uszczelniania podłoży oraz izolację przeciwwodną tarasów, basenów i piwnic Tytan Hydro 2K. Członkowie Kapituły Konkursu – uznani profesorowie Politechniki Warszawskiej i Instytutu Techniki Budowlanej oraz Redakcja miesięcznika „Builder” przyznali 52 wyróżnienia, które trafiły do 39 firm.

Trzy nagrodzone rozwiązania Seleny SA, za które statuetki Top Builder odebrał Zarząd firmy – Prezes Andrzej Ulfig oraz Wiceprezes Marcin Macewicz, należą do systemowej oferty produktów dedykowanych do hydroizolacji.

Izolacja przeciwwodna tarasów i basenów Tytan Hydro 2K to hydraulicznie wiążąca zaprawa uszczelniająca, przeznaczona do ochrony podłoża przed działaniem wody pod ciśnieniem i wilgoci. Szybkowiążąca, odporna na mróz i działanie promieni UV, a przy tym nieszkodliwa dla środowiska i nie zawierająca rozpuszczalników. Jej zaletą jest możliwość aplikacji także w pomieszczeniach takich jak piwnice – nawet do 5m poniżej wody gruntowej. Tytan Hydro 2K jest nowością w ofercie Seleny – produkt trafił na rynek we wrześniu tego roku i szybko został doceniony przez klientów dzięki najlepszym parametrom wśród wyrobów w swojej klasie, czego dowodzi także przyznane przez „Buildera” wyróżnienie.
Drugą statuetką uhonorowano Abizol ST, dyspresyjną masę asfaltowo-kauczukową do przyklejania płyt styropianowych i hydroizolacji. Produkt zapewnia skuteczną ochronę przeciwwodną i przeciwwilgociową, nie zawiera rozpuszczalników i idealnie nadaje się do stosowania na podłożach nawet o skomplikowanych kształtach. Na rynku wyróżnia go zdolność do niwelowania pęknięć podłoża do 5mm, wyjątkowa elastoplastyczność i własności tiksotropowe, dzięki którym podczas aplikacji masa nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Produkt idealnie nadaje się do stosowania w polskich warunkach klimatycznych – tworzy warstwy izolacji odporne nawet na negatywne skutki mrozów i odwilży. .

Trzecia nagroda została przyznana Selenie za System izolacji przeciwwodnej Tytan Professional, który pozwala wykonać skuteczną hydroizolację, zapewniającą potrójne zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci do podłoża. To trójelementowy zestaw produktów, w skład którego wchodzą: Płynna folia, akrylowa emulsja gruntująca Grunt Głęboko Penetrujący oraz elastomerowe taśmy, narożniki i mankiety uszczelniające TU i TPER. Podstawą systemu jest ekologiczna Płynna Folia Tytan Professional, zabezpieczająca powierzchnie przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci i przepływającą bezciśnieniowo wodą.

Więcej informacji o produktach i ich producencie – firmie Selena SA – na stronie www.selena.pl