Samoprzylepny klej marki Fasson

2008-01-27

Avery Dennison dostarczył Posten AB, szwedzkiemu krajowemu operatorowi pocztowemu, nowatorskie rozwiązanie oparte na zastosowaniu samoprzylepnego kleju marki Fasson, aby mógł on sprostać ważnemu i trudnemu zadaniu weryfikacji autentyczności znaczków pocztowych.

Posten AB jest dynamicznym i zaawansowanym technologicznie dostawcą usług pocztowych, komunikacyjnych i logistycznych, a jego dział druków zabezpieczonych, „Sweden Post Stamps”, zyskał międzynarodowe uznanie za osiągnięcie wysokich standardów jakości druku i poziomu zabezpieczeń. Oprócz tradycyjnych podgumowanych i perforowanych znaczków, Posten AB emituje również znaczki samoprzylepne.

Aby wydrukować arkusze znaczków na maszynach Sweden Post Stamps do druku wklęsłego wysokiej klasy, konieczne byłoby dodatkowe przejście prasy w celu uzyskania niezbędnych jawnych zabezpieczeń w postaci znaku na papierze podłożowym, co pociągnęłoby za sobą dodatkowe koszty. Sensowne było więc znalezienie innego rozwiązania - okazało się nim zastosowanie najnowszego urządzenia do drukowania znaczków samoprzylepnych. Nowe urządzenie umożliwia kontynuowanie drukowania znaczków na wielokolorowej prasie offsetowej, a dodatkowe korzyści związane są z istnieniem specjalnych zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń udaremniających fałszowanie.

Znaczki samoprzylepne stanowiły część produkcji Sweden Post Stamps od roku 2000, a obecnie odpowiadają około 50% ogólnej sprzedaży znaczków w Szwecji. Tak więc firmie bardzo zależało na uszczelnieniu potencjalnej luki bezpieczeństwa, gdyż chroni ona w ten sposób zarówno swoją markę, jak i swoje zyski.

Inżynier ds. rozwoju projektu, Henrik Lundin, powierzył to trudne zadanie firmie Avery Dennison, która zaopatrywała Sweden Post Stamps w specjalne samoprzylepne laminaty znaczkowe marki Fasson od momentu wyemitowania przez Posten AB „Signs in the sky” - pierwszego samoprzylepnego znaczka. Zadanie polegało na dostarczeniu urządzenia do sprawdzania autentyczności, które byłoby tak wyeksponowane, że byłoby widoczne zarówno dla sprzedawców znaczków, jak i nabywców -- bez zakłócania pracy istniejących urządzeń zabezpieczających i ingerencji we wzory znajdujące się na powierzchni czołowej samych znaczków.

Wyjątkowe rozwiązanie dzięki klejom samoprzylepnym marki Fasson W odpowiedzi na potrzeby Sweden Post Stamps inżynierowie produkcji Avery Dennison oraz lokalni sprzedawcy, wpadli na pomysł oryginalnego rozwiązania zabezpieczeń . Zaproponowali dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, specjalnie „filigranowany" papier podłożowy dla arkuszy drukowanych znaczków samoprzylepnych. Znaki wodne nie byłyby jednak widoczne przez papier lica znaczka, ani też nie ingerowałyby w integralny projekt znaczka; potwierdzałby one natomiast w widoczny sposób autentyczność produktów podczas prześwietlania arkuszy znaczków lub po oderwaniu znaczków od podłoża. Znak wodny miał być odzwierciedleniem logo Posten AB.

Następnie przyszła kolej na długotrwałe testy i próby. Aby spełnić kryteria stawiane przez Sweden Post Stamps, Avery Dennison, jeszcze przed nakrzemowywaniem i laminowaniem lica papieru, musiał wbudować znak wodny w warstwę bazową papieru podłożowego. W rezultacie cały laminat samoprzylepnego znaczka marki Fasson stał się „wyłączną” własnością Sweden Post Stamps.

Prawdziwy krok naprzód

Henrik Lundin był usatysfakcjonowany wynikiem końcowym. Skomentował to w następujący sposób: „Dzięki temu inteligentnemu rozwiązaniu zrobiliśmy jeszcze jeden krok naprzód w dziedzinie zabezpieczania znaczków. Żaden fałszerz nie potrafi skutecznie podrobić naszego znaku wodnego -- a jeżeli spróbuje, to natychmiast złamie prawo, ponieważ jest to nasze logo i nasza własność intelektualna. Każdy, kto zostałby złapany nawet na próbie podrobienia naszego specjalnego podłoża marki Fasson byłby automatycznie oskarżony o „fałszowanie”, co jest poważnym przestępstwem w świetle prawa.

Ochrona marki

Lundin dodał także: „W Posten AB codziennie mamy do czynienia z 20 milionami przesyłek pocztowych, tak więc ilość używanych znaczków pocztowych jest spora. Rozwiązanie Fasson pomaga nam w tym, aby 4000 szwedzkich punktów sprzedaży detalicznej zaopatrywało 4,5 miliona gospodarstw domowych i 900 000 klientów biznesowych w samoprzylepne znaczki pocztowe o potwierdzonej autentyczności -- nie żadne podróbki, ze sprzedaży których zyski znalazłyby się w kieszeniach oszustów. Jako niezależne przedsiębiorstwo, które musi zapewnić wysokie zyski swoim udziałowcom, z pewnością w najlepiej pojętym własnym interesie firma musi chronić swoją markę w ten nowatorski sposób.”

Wszystkie szczegółowe dane o laminatach samoprzylepnych znaczków pocztowych marki Fasson można uzyskać od przedstawiciela handlowego firmy Avery Dennison Roll Materials Europe; znajdują się one również na stronie internetowej pod adresem: www.europe.fasson.com.

Firma Avery Dennison jest wiodącym producentem przylepnych materiałów etykietowych, znaczników handlowych, systemów etykietowania i znakowania towaru oraz produktów biurowych. Firma Avery Dennison, z siedzibą w Pasadenie, Kalifornia, znalazła się na liście FORTUNE 500, notując w 2006 roku sprzedaż na łączną wartość 5,6 mld USD.

Po przejęciu firmy Paxar w 2007 roku firma Avery Dennison zatrudnia w 51 krajach 30 000 pracowników, którzy opracowują, produkują i wprowadzają na rynek szeroką gamę produktów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i na potrzeby przemysłu. Gama produktów oferowanych przez Avery Dennison obejmuje m.in.: materiały samoprzylepne Fasson; produkty firmowe Avery Dennison i Paxar dla branży odzieżowej i sprzedaży detalicznej; produkty biurowe oraz materiały graficzne Avery; specjalistyczne taśmy; samoprzylepne znaczki pocztowe oraz etykiety dla branży samochodowej, artykułów przemysłowych i dóbr trwałego użytku.
Technologie

2013-02-07 10:04:46 | Komentarze: 0

Klej o potężnej sile – Mamut Glue firmy Den Braven

Często zdarza się, że dopiero co zamocowany wieszak czy półka spada razem z jego zawartością na podłogę. W przypadku poważniejszych prac budowlanych, kiedy w grę wchodzą przedmioty o większym ciężarze i rozmiarach, nie można pozwolić sobie na takie ryzyko. Może to doprowadzić do trwałych uszkodzeń, kosztownych zniszczeń, a nawet stać się zagrożeniem dla znajdujących się w pobliżu ludzi. Remedium na problemy związane z mocowanie stanowi uniwersalny klej o wielkiej sile – Mamut Glue firmy Den Braven, który zadba o wszystkie aspekty solidnego łączenia.

Piany poliuretanowe w pracach Wod - Kan

Zimowa pianka – zatrzymaj ciepło w domu

Jak uszczelnić akrylową wannę?

Winterfoam firmy Den Braven - pianka na zimowe prace remontowe

Klejenie wykładziny - szybko, łatwo i ekologicznie

Wasser Stop - stop przeciekającym dachom

Dylematy klejenia płytek

Knauf Cover-in Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz

Sztuka płytkowania