Klej o potężnej sile – Mamut Glue firmy Den Braven

2013-02-07

Często zdarza się, że dopiero co zamocowany wieszak czy półka spada razem z jego zawartością na podłogę. W przypadku poważniejszych prac budowlanych, kiedy w grę wchodzą przedmioty o większym ciężarze i rozmiarach, nie można pozwolić sobie na takie ryzyko. Może to doprowadzić do trwałych uszkodzeń, kosztownych zniszczeń, a nawet stać się zagrożeniem dla znajdujących się w pobliżu ludzi. Remedium na problemy związane z mocowanie stanowi uniwersalny klej o wielkiej sile – Mamut Glue firmy Den Braven, który zadba o wszystkie aspekty solidnego łączenia.

Szybki, mocny i trwały
Zazwyczaj, podczas prac budowlanych lub domowych remontów, do mocowania przedmiotów o sporym obciążeniu używa się gwoździ, śrub i kołków lub też kleju, który niestety w celu związania w wielu przypadkach wymaga solidnego podparcia przez długi czas. Świetną alternatywą dla tradycyjnych metod, a tym samym i sposobem na mniej inwazyjny i prostszy sposób przytwierdzania ciężkich elementów jest Mamut Glue firmy Den Braven – uniwersalny, jednoskładnikowy i trwale elastyczny klej stworzony na bazie MS Polimeru. Po wyschnięciu tworzy on silne wiązanie, które jest w stanie wytrzymać niesamowite obciążenie, bo aż do 22 kg/cm2. Dodatkowo, jest super lepki i gęsty, dlatego nadaje się do zastosowań poziomych oraz pionowych, bez obaw o jego spłynięcie. Prace znacznie usprawnia również natychmiastowa przyczepność i szybkość schnięcia kleju Mamut Glue, która zależy od grubości spoiny. Dzięki temu w łatwy sposób można zamocować nawet duże i ciężkie przedmioty, bez konieczności budowania skomplikowanych konstrukcji podpierających łączone elementy, a tym samym znacznie przyspieszając prowadzone prace. Co więcej, wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży, także tych wilgotnych. Bez problemu łączyć można ze sobą różne materiały, zarówno o gładkiej, jak i porowatej strukturze: beton, gips, ceramika budowlana, szkło, stal, metale, lakierowane drewno, PCW itp. Mamut Glue firmy Den Braven świetnie sprawdza się więc przy mocowaniu półek, blatów, okładzin, gzymsów, luster, materiałów izolacyjnych, różnego rodzaju ekranów, a nawet obróbki dekarskiej.
Prosty i wygodny w użyciu
Warta podkreślenia jest również wyjątkowa uniwersalność kleju Mamut Glue firmy Den Braven oraz wygoda jego użytkowania. Jest on bardzo odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne i nie tracąc swoich właściwości może być wykorzystywany w ekstremalnych warunkach pogodowych – wytrzymuje temperatury od -40 do +90 stopni Celsjusza. Produkt jest również neutralny chemicznie, można go używać do mocowania luster (nie uszkadza warstwy srebrzankowej) oraz granitu, marmuru czy piaskowca (nie odbarwia kamienia naturalnego). Jest on przy tym bezwonny i nie zawiera izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu i plastyfikatorów, dlatego też jest bezpieczny dla zdrowia, a jego aplikacja nie jest uciążliwa nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Komfort jego użytkowania podnosi również profilowana końcówka kartusza, która umożliwia wygodny i precyzyjny sposób aplikacji.
Mamut Glue firmy Den Braven to doskonała propozycja zarówno dla profesjonalistów z branży budowlanej, jak i dla tych, którzy w szybki i wygodny sposób chcą przeprowadzić drobne prace remontowe we własnym domu lub ogrodzie. Bezproblemowe łączenie materiałów o różnej masie i strukturze czyni z niego uniwersalne narzędzie każdego budowlańca.

Den Braven Mamut Glue, kartusz 290 ml, cena detaliczna brutto 35,34 zł

www.denbraven.pl

Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.
Technologie

2010-04-08 10:45:13 | Komentarze: 0

Piany poliuretanowe w pracach Wod - Kan

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowania, uniwersalne piany poliuretanowe są chętnie wykorzystywane w pracach budowlanych. Pianki poliuretanowe po wypuszczeniu z puszki, pomimo podobnego wyglądu i podobnej konsystencji, mogą posiadać zupełnie różne właściwości oraz różną wydajność.

Zimowa pianka – zatrzymaj ciepło w domu

Jak uszczelnić akrylową wannę?

Winterfoam firmy Den Braven - pianka na zimowe prace remontowe

Klejenie wykładziny - szybko, łatwo i ekologicznie

Wasser Stop - stop przeciekającym dachom

Dylematy klejenia płytek

Knauf Cover-in Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz

Sztuka płytkowania

Niezbędnik każdego malarza