Grupa Selena po raz kolejny stawia na innowacyjność!

2010-05-04

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – wprowadziła do oferty innowacyjne produkty uszczelniające i ociepleniowe: akryl szpachlowy szybki TYTAN Professional oraz klej do płyt XPS i styropianu TYTAN EOS.

Nowości zaprezentowano po raz pierwszy podczas VIII edycji Targów Polskich Składów Budowlanych (PSB), które odbyły się w dniach 15-18 kwietnia 2010 w Kielcach. Na stoisku Seleny pojawiły się również papy i gonty spółki Matizol.

Rozwój produktów i poszerzanie portfela o nowe grupy asortymentowe to jeden z kluczowych elementów strategii rozwoju ogłoszonej przez Selenę podczas debiutu giełdowego w kwietniu 2008 roku. Oprócz rozbudowy asortymentu uszczelniaczy i ociepleń, Grupa Selena znacznie poszerzyła ofertę produktów dekarskich dzięki przejęciu spółki „Izolacja – Matizol” SA z Gorlic, które sfinalizowano w marcu 2010. Kluczowym założeniem holdingu jest obecnie wdrożenie produktów Matizolu do sieci sprzedaży Seleny oraz modernizacja zakładów przejętej spółki, która umożliwi zwiększenie produkcji. Ponadto, firma sukcesywnie wdraża na kolejne rynki Aplikator 3600 – nowe rozwiązanie umożliwiające nakładanie spoiny w trudnodostępnych miejscach. Silikony, akryle i uszczelniacze specjalistyczne TYTAN Professional wyposażone w nowy aplikator są już w sprzedaży w Polsce, Rosji i na Ukrainie.
Nowe produkty, które zadebiutowały podczas targów PSB, są już dostępne m.in. w sieci hurtowni materiałów budowlanych PSB na terenie całego kraju.

„Stały rozwój oferty produktowej Grupy Selena jest efektem projektów badawczych prowadzonych na szeroką skalę przez Działy Research & Development. Gwarantuje to Selenie realizację dwóch strategicznych celów: kreowanie innowacji stanowiących źródło przewagi konkurencyjnej oraz uwzględniających potrzeby i oczekiwania klientów. Wprowadzane przez nas produkty spełniają kluczowe wymagania użytkowników końcowych: są łatwe w zastosowaniu i gwarantują trwały efekt” – powiedziała Agnieszka E. Szymańska, dyrektor Business Unitu Uszczelniacze.

Prezentowany na kieleckich targach akryl szpachlowy szybki TYTAN Professional to uszczelniacz przeznaczony do wypełniania rys, pęknięć i spoin w porowatych materiałach budowlanych oraz ubytków na zewnątrz budynku. Jego kluczowe zalety to:
• innowacyjna formuła – akryl nie ulega przebarwieniem, wypełnienie jest trwałe oraz odporne na procesy starzenia
• łatwa aplikacja – wypełnianie rys oraz pęknięć w ścianach i sufitach z porowatych materiałów budowlanych bez konieczności nakładania wielu warstw
• bardzo krótki czas schnięcia – tworzy wytrzymałą spoinę, gotową do obróbki już po 20 minutach od nałożenia

Drugim z debiutujących produktów Seleny jest klej do płyt XPS i styropianu TYTAN EOS przeznaczony do klejenia materiałów ociepleniowych podczas izolacji termicznej fundamentów, ścian piwnic i innych przyziemnych części budynków. Doskonale sprawdza się również przy mocowaniu płyt XPS do cokołów, attyk oraz fragmentów elewacji szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, jak naroża budynków. Produkt ten w porównaniu do klejów bitumicznych:
• 5 razy łatwiej ociepla przyziemne części budynków
• 3 razy szybciej utwardza i schnie, co w połączeniu z szerokim zakresem temperatur stosowania produktu (od 0ºC do +30ºC) znacznie wydłuża sezon na prace ociepleniowe
• ma 2 razy większą wydajność – jedna puszka produktu wystarcza na przyklejenie płyt na powierzchni około 14 metrów kwadratowych

W 2009 roku działalność badawczo-rozwojowa Seleny została doceniona przez kapitułę Listy 2000 przedsiębiorstw przygotowywanej przez dziennik „Rzeczpospolita”. Grupa znalazła się wśród 60 najbardziej innowacyjnych firm wybranych spośród 2000 laureatów.

Nowości

2012-01-13 10:18:11 | Komentarze: 0

Ogień im nie straszny – produkty ogniochronne Fire firmy Den Braven

Odpowiednie zabezpieczenie i uszczelnienie pieca lub kominka jest sprawą niezwykle istotną. W końcu nieprawidłowo dobrane materiały, nieprzystosowane do wysokich temperatur panujących w tych miejscach mogą nie tylko nie spełnić swojej roli, ale wręcz stać się źródłem pożaru. Linia Fire firmy Den Braven to kompleksowa rodzina produktów o podwyższonej odporności na ogień, dzięki której wykonamy uszczelnienia nawet tam, gdzie zawiodą nas tradycyjne rozwiązania.

Łazienka pełna kolorów – elastyczne fugi Spectrum-Fill firmy Den Braven

Jak skutecznie uszczelnić dach

Uszczelnienie pewne, choć niewidoczne - Uni-Fix Clear firmy Den Braven

Uniwersalny oryginał - Uni-Fix Original firmy Den Braven

Uni-Fix Max firmy Den Braven – siłacz wśród klejów

Nowość w ociepleniach – BOLIX HD

NOWOŚĆ: Extra biały silikon sanitarny – lśniąca biel fugi

360 stopni swobody – Aplikator 360 firmy Den Braven

Nowa linia klejów do płytek Knauf Bauprodukte – Szczyt jakości w klejeniu płytek